Yatırımcı bültenimize üye olun!


E-posta adresiniz
Adınız
Soyadınız
Bu formu doldurmak suretiyle, paylaşmış olduğunuz kişisel bilgilerinizin, Vesta Global, şirket ortakları, bağlı olduğu kurumlar ve işbirliği içinde olduğu kurumlar tarafından size sağlanacak avantajların sunulabilmesi, satış, pazarlama ve benzer amaçlı her türlü iletişim faaliyetlerinin bildirimi maksatlarıyla, yürürlükteki mevzuata uygun olarak kullanılabileceğine izin vermiş bulunmaktasınız. Aksine yazılı bildiriminiz olmadığı müddetçe, Vesta Global’in size telefon, kısa mesaj, elektronik posta ve mektupla ulaşma hakkı olduğunu kabul etmektesiniz.

Levent Loft

Residence 12

0212 284 17 04

[email protected]

İlanları karşılaştırın

YUNANİSTAN SATILIK EVLER VE YUNANİSTAN GOLDEN VİSA | SON ŞANSLAR

YUNANİSTAN SATILIK EVLER VE YUNANİSTAN GOLDEN VİSA | SON ŞANSLAR

Bildiğiniz üzere Yunanistan Golden Visa, Avrupa’daki diğer Golden Visa veren ülkelere göre daha uygun fiyatla Golden Visa sahibi yapmaktadır. Sadece 250.000 € ile Golden Visa sahibi olabilirsiniz. 2019 yılında bu ücretin tekrardan revize edilip artacağı düşünülmekte ve Yunanistan hükümetinin bu noktada çalışmaları olduğu bilinmektedir. Bu nedenle Golden Visa almayı düşünen yatırımcıların 2019’a kadar Yunanistan’da gayrimenkul alıp süreci başlatmaları önerilmektedir.

yunanistan golden visa

Yunanistan Satılık Ev Fiyatları

Son dönemlerde Yunanistan’da satılık ev fiyatlarında küçük artışlar gözükmektedir fakat şu sıralar Golden Visa alımlarının fazla olması sebebiyle Yunanistan’da satılık konut fiyatlarının da artacağı tahminler arasında. Yunanistan’da Golden Visa için yapılan gayrimenkul alımları özellikle Atina bölgesinden gerçekleşmektedir. Bunun sebebi de Golden Visa’yı sadece yatırım amaçlı kişilerin başvuru yapması olarak gözükmektedir.
Atina bölgesinde hep ikinci el dairelerle karşılaşacaksınız sadece bir yeni proje var bu da Türk merkezli olan Varyap’ın Varyap Akropoli projesidir. Bunun haricinde yeni proje olmaması sebebiyle, Atina’da bulacağınız evler genellikle renovasyon gerektirmektedir ve bu da size ek maliyet olarak eklenecektir.

golden visa programı

Golden Visa ve Gayrimenkul Alımları

Yunanistan’da gayrimenkul alıp Golden Visa’ya başvuru yapabilmeniz için sadece konut almanız gerekmemektedir bunun yanında hertürlü gayrimenkul alımları da Golden Visa için geçerlidir. Bu bağlamda alacağınız ticari gayrimenkuller de sizin için iyi bir yatırım olacaktır. Tabiki arsa gibi gayrimenkul sahibi olup da Golden Visa sahibi olabilirsiniz fakat arsa alımı şu anda pek tavsiye edilmemektedir.

Benzer Haberler

YUNANİSTAN, AKDENİZ VE AVRUPA’NIN EN CAZİP YATIRIM FIRSATI

YUNANİSTAN, AKDENİZ VE AVRUPA'NIN EN CAZİP YATIRIM FIRSATI Yunanistan’ın Turizm Bakanı...

Okumaya Devam..

YUNANİSTAN EKONOMİSİ CANLANIYOR, EMLAK FİYATLARI ARTIYOR…

2009’da başlayan Yunan ekonomik krizi bitti. Yunan İstatistik Kurumuna (ELSTAT) göre...

Okumaya Devam..

TÜRKLERDEN YUNANİSTAN’A GOLDEN VİSA AKINI

Türkiye’de artan ekonomik dalgalanmalar ve 250 bin Euro karşılığında oturum izni...

Okumaya Devam..