Yatırımcı bültenimize üye olun!


E-posta adresiniz
Adınız
Soyadınız
Bu formu doldurmak suretiyle, paylaşmış olduğunuz kişisel bilgilerinizin, Vesta Global, şirket ortakları, bağlı olduğu kurumlar ve işbirliği içinde olduğu kurumlar tarafından size sağlanacak avantajların sunulabilmesi, satış, pazarlama ve benzer amaçlı her türlü iletişim faaliyetlerinin bildirimi maksatlarıyla, yürürlükteki mevzuata uygun olarak kullanılabileceğine izin vermiş bulunmaktasınız. Aksine yazılı bildiriminiz olmadığı müddetçe, Vesta Global’in size telefon, kısa mesaj, elektronik posta ve mektupla ulaşma hakkı olduğunu kabul etmektesiniz.

Levent Loft

Residence 12

0212 284 17 04

[email protected]

İlanları karşılaştırın

YUNANİSTAN, AKDENİZ VE AVRUPA’NIN EN CAZİP YATIRIM FIRSATI

YUNANİSTAN, AKDENİZ VE AVRUPA’NIN EN CAZİP YATIRIM FIRSATI

YUNANİSTAN, AKDENİZ VE AVRUPA’NIN EN CAZİP YATIRIM FIRSATI

Yunanistan’ın Turizm Bakanı Elena Kountoura Cuma günü yaptığı açıklamada, Yunanistan’ın günümüzde Akdeniz ve Avrupa’da turizm ve gayrimenkul yatırımları açısından en cazip iş fırsatı olduğunu söyledi.  

yunanistan avrupanın cazip yatırımı

Atina’daki Mediterranean Resort & Hotel Real Estate Forum’un (MR&H) açılış konuşmasında Bakan Kountoura, Yunan ve yabancı yatırımcıları yeniliklerden faydalanıp bu güçlü büyüme sürecinde Yunan turizmine yatırım yapmaya davet etti. Bakan, girişimcileri ve yatırımcıları teşvik etmek için güçlü bir siyasi istek olduğunu belirtti. Böylece Yunanistan, bürokrasiyi azaltan, ticari faaliyetleri basitleştiren ve hızlı takip prosedürleri sunan daha samimi bir iş ortamı sunmasının yanı sıra yatırımcılara turizm yatırımlarının her aşamasında destek vereceklerini vurguladı.

Buna ek olarak, Bakan Kountoura, Dünya Seyahat ve Turizm Konseyi gibi uluslararası tahminlerle de teyit edilen Yunanistan’a yapılacak büyük turizm yatırımları için yurtiçi ve yurtdışı piyasalarında gördükleri kuvvetli yatırım ilgisinden bahsetti. “Yunanistan’a artan turist ilgisi, yatırımcıları yeni turizm yatırım planları için arazi alımına yönlendirdi.” Diyerek altını çizdi.

yunanistan avrupanın cazip yatırımı

Bakan ayrıca önümüzdeki yıllarda bakanlığın turizm planlarını sundu. Planlar; yüksek sınıflı birimler ile tatil komplekslerindeki yatırımlarda ulaşılabilirlik ve kalitenin artmasını, marinaların ve yeni evlere bağlı limanların gelişimini, az gelişmiş bölgelerin ortaya çıkmasını amaçlıyor. Sağlık ve sıhhat turizmi, golf, konferans merkezleri ve eğlence parkları odaklı Yunan mekanları ve yeni, temalı turist ürün ve hizmetleri.

Turizm Bakanlığının 2015 yılından bu yana sürdürdüğü ulusal turizm politikasının faydalarına değinen Bakan, son yıllarda ve özellikle 2018’de turist sayısındaki artışı bildirdi.

Yakın zamanda yaılan bir ankete göre, Yunanistan, İspanya ve İtalya ile, emlak platformu Tranio ve Mediterranean Resort & Hotel Real Estate Forum (MR&H) tarafından ortak yürütülen ankete göre yatırımcılar için Akdeniz’in en cazip ülkeleri olarak zirvede yer aldı.

yunanistan avrupanın cazip yatırımıUluslararası yatırımcıların Akdeniz tatil köyü ve otel emlak piyasasına gösterdikleri hassasiyeti inceleyen anket, bir ay boyunca 60’tan fazla emlakçı, yatırımcı, geliştirmen ve endüstri uzmanı katılımcıların cevaplarını analiz etti.

Bulgulara göre, katılımcıların çoğunluğu (yüzde 86), Akdeniz bölgesindeki mülklere yatırımcı ilgisinin arttığını kabul etti.

Gayrimenkulde alıcı kazanmak için en temel faktör Yunanistan’ın gelir beklentisi yüksek ve büyüyen bir pazar oldu. İtalya ve Fransa’daki alımlarda istikrarlı bir ekonomi ve düşük banka faizleri belirleyici özellikler iken, cazip yatırımcı vizesi yatırımcı vize programları İspanya, Portekiz ve Kıbrıs’ta ilgi çekti.

Kiklad adaları, Santorini, Mikonos ve en başta Paros, ardındansa Atina (yüzde 36) ve Girit (yüzde 27) (yüzde 55) gayrimenkul yatırımcılarının gözde mekanları oldu. Daha gerilerde de Rodos ve Halkidiki vardı.

“Yunanistan’daki yatırımcılar yeniden yapılanma veya dönüşümde sıkıntı yaşayan mülkleri alıyorlar fakat yeşil alanlardan(yatırım bazlı) uzak duruyorlar. Yatırım ortamı uzun süreli yargı işlemleri ile karmaşıklaşıyor. Yine de eğer tüm bürokratik iklim gelişirse, yatırımlar da gelişir.” dedi bir katılımcı.

yunanistan avrupanın cazip yatırımı

Alıcıları çeken diğer Akdeniz mekanları Endülüs kıyıları boyunca uzanan Costa del Sol’dur.

3 ve 4 yıldızlı otellere ve tatil köylerine özel bir ilgi olmasının başlıca sebebi, yatırımların tatillerde kişisel kullanım ya da portföy çeşitlendirme aktivitelerine yönelik olmasıdır.

Aynı zamanda anket gösteriyor ki ABD gayrimenkul fonları ve İngiliz özel sermayesi Yunan Mülklerine ilgide en başta görülüyor.

 

Benzer Haberler

280.000€ Yatırımla Portekiz Vatandaşlığı Fırsatı

ALCACER PALACE VE ALCACER GARDEN DAİRELERİ Çok zengin ve nüfuslu bir Portekizli aileye...

Okumaya Devam..

YUNANİSTAN EKONOMİSİ CANLANIYOR, EMLAK FİYATLARI ARTIYOR…

2009’da başlayan Yunan ekonomik krizi bitti. Yunan İstatistik Kurumuna (ELSTAT) göre...

Okumaya Devam..

YUNANİSTAN SATILIK EVLER VE YUNANİSTAN GOLDEN VİSA | SON ŞANSLAR

Bildiğiniz üzere Yunanistan Golden Visa, Avrupa'daki diğer Golden Visa veren ülkelere göre...

Okumaya Devam..