Yatırımcı bültenimize üye olun!


E-posta adresiniz
Adınız
Soyadınız
Bu formu doldurmak suretiyle, paylaşmış olduğunuz kişisel bilgilerinizin, Vesta Global, şirket ortakları, bağlı olduğu kurumlar ve işbirliği içinde olduğu kurumlar tarafından size sağlanacak avantajların sunulabilmesi, satış, pazarlama ve benzer amaçlı her türlü iletişim faaliyetlerinin bildirimi maksatlarıyla, yürürlükteki mevzuata uygun olarak kullanılabileceğine izin vermiş bulunmaktasınız. Aksine yazılı bildiriminiz olmadığı müddetçe, Vesta Global’in size telefon, kısa mesaj, elektronik posta ve mektupla ulaşma hakkı olduğunu kabul etmektesiniz.

Levent Loft

Residence 12

0212 284 17 04

[email protected]

İlanları karşılaştırın

TÜRKLERDEN YUNANİSTAN’A GOLDEN VİSA AKINI

TÜRKLERDEN YUNANİSTAN’A GOLDEN VİSA AKINI

Türkiye’de artan ekonomik dalgalanmalar ve 250 bin Euro karşılığında oturum izni alınabilmesi Türk yatırımcıların Golden Visa talebi akınına sebep oldu.

Yunanistan resmi makamlarının açıklamalarına göre Yunanistan’a turist olarak gelen Türk sayısında çok ciddi bir artış olduğu gözlenmekte. Fakat Yunanistan’a gelen turist sayısı göz önüne alındığında, sadece turizm amacıyla gelmedikleri anlaşılmakta. Birçok Türk buraya Golden Visa yatırımları için gelip yerinde görmekteler.yunanistan golden visa

Yunanistan Golden Visa ve Yunanistan’daki emlaklar

Yunanistan Golden Visa programına başvuru yapmak için en az 250bin Euro değerinde bir gayrimenkul yatırımı gerekmektedir. Türkler genellikle 250bin Euro değerinin üzerinde yatırımlara pek sıcak bakmamaktadırlar fakat yatırım için Yunanistan’a gelen Türkler 250bin Euro değerinde konutları gördüklerinde çok memnuniyet sahibi olmamaktadırlar. Bunun sebebi ise Yunanistan’da özellikle Atina genelinde yeni inşaat projelerinin olmaması ve genel olarak mülklerin çok eski zamanlarda yapılmış olması. 250 bin Euro değerinde bir gayrimenkul arayan Türkler, buldukları gayrimenkule renovasyon yaptırmak durumunda kalıyor ve vergi ve ek giderler de dahil olunca 300 bin Euro’ya kadar uzanan bir masraf çıkıyor kendilerine.

Buna rağmen Türkler, 2017 periyodunda Golden Visa yatırımları bakımından en çok talep artışı olan 2.ülke oldu. 1. Sırada Çin %200 gibi bir talep artışıyla Yunanistan Golden Visa talebinde bulunmakta. Türkiye ise %90lık bir talep artışıyla ikinci sıradadır.

yunanistan oturma izni

VARYAP’tan Türkler için Gayrimenkul Ayrıcalığı

Bu yoğun talep artışıyla ve gayrimenkullerin Türklerin yüzünü güldürmemesi sebebiyle, Varyap yeni bir proje ile ortaya çıktı. Yunan ortağı SALFO ile VARYAP Akropoli projesini hayata geçiriyorlar. 19 konutluk bir residence gayrimenkul projesi. Akropoli’ye 8dk yürüme mesafesiyle ve yeni proje olması sebebiyle çok ilgi görmektedir. Bunun dışında Varyap Akropoli’de evler en düşük 250bin euro’dan başlamaktadır fakat diğer ikinci el gayrimenkullerden farklı bir şekilde. Tapu 250bin gözükse de Varyap size bu 250bini bir paket olarak sunmakta. Paket içeriği kısaca

  • Gayrimenkul alımında avukatlık hizmeti
  • Noter ücreti
  • Yatırımcı adına vergi numarası alınması
  • Yatırımcı adına banka hesabı açılması
  • Alınan gayrimenkul’ün KDV’si
  • Alım – Satım masrafları
  • Tapu tescil masrafları

Hatta satın alınacak evde mutfak ankastresi, gömme dolaplar, beyaz eşyalar ve klima da bu bedelin içinde olacak. Bu bağlamda Varyap Atina’daki bu projesiyle Golden Visa yatırımlarınızda sizlere büyük kolaylıklar sağlamaktadır.

yunanistan golden visa varyap

Türkler ve Yunanistan Golden Visa

Yunanistan resmi makamlarının açıklamalarına göre Türkler aldıkları Golden Visa ile Yunanistan’da oturmamaktadırlar. Avrupa Birliği Serbest Dolaşım hakkı en çok cezbeden faktör ve genellikle bu hak için Türkler yatırımlarını Yunanistan’a yapıyorlar, diğer bir yandan Yunanistan oturma izni sahibi oldukları için B planlarını da hazır olarak düşünmekteler bu bağlamda. Kısacası B planı olması ve AB Serbest Dolaşım Hakkı sahibi olmak için yapılmakta yatırımlar.  Türklerden oran olarak çok azı Yunanistan’da yaşamak için bu yatırımı yapmaktadırlar.yunanistan golden visa varyap

Benzer Haberler

YUNANİSTAN, AKDENİZ VE AVRUPA’NIN EN CAZİP YATIRIM FIRSATI

YUNANİSTAN, AKDENİZ VE AVRUPA'NIN EN CAZİP YATIRIM FIRSATI Yunanistan’ın Turizm Bakanı...

Okumaya Devam..

YUNANİSTAN EKONOMİSİ CANLANIYOR, EMLAK FİYATLARI ARTIYOR…

2009’da başlayan Yunan ekonomik krizi bitti. Yunan İstatistik Kurumuna (ELSTAT) göre...

Okumaya Devam..

YUNANİSTAN SATILIK EVLER VE YUNANİSTAN GOLDEN VİSA | SON ŞANSLAR

Bildiğiniz üzere Yunanistan Golden Visa, Avrupa'daki diğer Golden Visa veren ülkelere göre...

Okumaya Devam..