Yatırımcı bültenimize üye olun!


E-posta adresiniz
Adınız
Soyadınız
Bu formu doldurmak suretiyle, paylaşmış olduğunuz kişisel bilgilerinizin, Vesta Global, şirket ortakları, bağlı olduğu kurumlar ve işbirliği içinde olduğu kurumlar tarafından size sağlanacak avantajların sunulabilmesi, satış, pazarlama ve benzer amaçlı her türlü iletişim faaliyetlerinin bildirimi maksatlarıyla, yürürlükteki mevzuata uygun olarak kullanılabileceğine izin vermiş bulunmaktasınız. Aksine yazılı bildiriminiz olmadığı müddetçe, Vesta Global’in size telefon, kısa mesaj, elektronik posta ve mektupla ulaşma hakkı olduğunu kabul etmektesiniz.

Levent Loft

Residence 12

0212 284 17 04

[email protected]

İlanları karşılaştırın

Yatırım Yolu ile Türk Vatandaşlığı

TÜRK VATANDAŞLIK HAKKI KAZANMA

 • Yabancı Yatırımcılar İçin Kriterler Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın belirttiği şekilde minimum 500.000 ABD Doları tutarında veya eşdeğeri döviz veya Türk Lirası tutarında asgari sabit sermaye yatırımı yapılması
 • Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın da belirttiği gibi, satışında en az üç yıl süreyle tapu kısıtlaması bulunan en az 250.000 ABD Doları değerinde veya eşdeğeri döviz veya Türk Lirası değerinde bir mülk edinilmesi.

Yabancı kökenli yatırımcılar için yatırım yolu ile Türk Vatandaşlığı alınması, 250.000 ABD Doları ve üzerinde gayrimenkul alımı Türk vatandaşlığı kazanma hakkı tanımaktadır. Sadece bir yatırımla, yatırımcının eşi ve çocukları, yatırımcı ile birlikte başvurmaları durumunda Türk vatandaşlığı hakkı edinebilirler.

Neden Türkiye?

Ilıman iklimi ve Asya ile Avrupa arasında bir köprü görevi gören uygun coğrafi konumu ile Türkiye, ikamet ya da vatandaşlık için cazip bir yer olarak kabul edilir. Türkiye vatandaşlık programı, başvuru işlemlerinde dünya çapında en uygun vatandaşlık programlarından biri olan yaklaşık üç ila altı aylık en hızlı programlardan biridir. Türk hükümeti çifte vatandaşlığa izin veriyor, bu da başvuranların kendi uyruklarını elinde tutabilecekleri anlamına geliyor.

Türk vatandaşlığı, ücretsiz Türk eğitim ve sağlık sistemine erişim sağlar.

Ek avantajlar arasında 100’den fazla ülkeye, Singapur’a, Japonya’ya ve Güney Amerika ve Afrika’daki başlıca ülkelere vizesiz seyahat sayılabilir. Türk Hükümeti, başvuranın uluslararası kazançlar beyan etmesini veya uluslararası kazançlar için vergi ödemesini istememektedir. Ayrıca, Türkiye’de miras vergisi yoktur Türkiye’nin AB’yle olan Gümrük Birliği, yatırımcının ve işletmelerinin AB pazarına doğrudan erişimini sağlar. 

Vesta Global Program

 •  Gayrimenkul Yatırım Danışmanlığı
 • Vekaletname verilmesi. (Bir emlak satın almak için bir POA ve vatandaşlık uygulamaları için başka bir POA)
 • Vergi Kimlik Numarası Alma
 • Bir Türk Bankasında banka hesabı açma
 • Değerleme raporunu bağımsız bir değerleme uzmanı ile düzenlemek
 • Yabancı yatırımcı tarafından gayrimenkul edinimi için tapu sicil başvurusu
 • Tapu sicil kayıtlarının ve / veya inşaat izinlerinin gözden geçirilmesi
 • Mülkiyetin satın alınması (yatırımcıların banka çeki ile havale yoluyla satış işlemleri). “Tapu” yu alma – tapu işi Tapu ve Kadastrodan uygunluk belgesini almak
 • Oturma izni başvurusu
 • Türk Vatandaşlığı başvurusu

Vesta Global Türk Vatandaşlığı program ücretleri için  +90 530 177 22 21 numaralı telefondan bizimle iletişime geçebilirsinz.İkinci el mülkler için ek bir % 2 + KDV Komisyonundan tahsil edilir.

Yeni projelerden ve gelişmelerden elde edilen yatırımlar için KOMİSYON YOKTUR.

Yatırımcı ve tüm başvuru sahipleri orijinal pasaportu ve renkli kopyalarını,

6 biyometrik 6 * 4 fotoğrafı, medeni durum belgesini, kendi  ülkeleri tarafından düzenlenen sicil belgesini sunmalıdır. (ek belgeler gerekli olabilir)

Devlet Harcamaları

Oturma İzni Gider ~ 950TL

Türk Vatandaşlığı Gider ~ 100TL

Zorunlu Sağlık Sigortası ~ 500TL – 850TL

Gayrimenkul Değerleme Ücreti 1.500TL – 3.000TL

Noter ve Tercüme Maliyetleri 2.000TL – 10.000TL (dile bağlı olarak)

Arazi Kayıt Maliyeti Satınalma fiyatının% 3’ü (% 50 satıcı tarafından ödenir) Dask (Deprem Sigortası) ~ 300TL

Diğer Hükümet Maliyetleri ~ 1.000TL

Tüm masraflar yaklaşık olarak ±% 10’dur. Bu maliyetlerle ilgili tüm faturalar ilan edilecek ve yatırımcılara ulaştırılacaktır.

Diğer Vergiler

Emlak vergisi, Türk taşınmazının değeri üzerinden alınan belediye vergisidir. Konut binaları değerlerinin% 0,2’sinde vergilendirilir Bireyler tarafından kazanılan net kira geliri,% 15 ila% 35 arasında aşamalı oranlarda gelir vergisine tabidir. Ancak mülk olarak ikamet edildiğinde, yaklaşık 5.400TL vergiden muaftır. Taşınmaz mal satışından elde edilen sermaye kazancı vergisi, tutma süresinin beş yıldan uzun olması şartıyla gelir vergisinden muaftır