Yatırımcı bültenimize üye olun!


E-posta adresiniz
Adınız
Soyadınız
Bu formu doldurmak suretiyle, paylaşmış olduğunuz kişisel bilgilerinizin, Vesta Global, şirket ortakları, bağlı olduğu kurumlar ve işbirliği içinde olduğu kurumlar tarafından size sağlanacak avantajların sunulabilmesi, satış, pazarlama ve benzer amaçlı her türlü iletişim faaliyetlerinin bildirimi maksatlarıyla, yürürlükteki mevzuata uygun olarak kullanılabileceğine izin vermiş bulunmaktasınız. Aksine yazılı bildiriminiz olmadığı müddetçe, Vesta Global’in size telefon, kısa mesaj, elektronik posta ve mektupla ulaşma hakkı olduğunu kabul etmektesiniz.

Levent Loft

Residence 12

0212 284 17 04

[email protected]

İlanları karşılaştırın

Amerika EB-5 Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Yatırımcı 1990 yılından sonra kurulan bir işletmeye 1.000.000$ ya da devletin onaylamış olduğu bölgelerdeki işletmelere 500.000$ yatırım yaparak 10 kişilik bir istihdam sağlamalıdır.

Bir işletme satın almanız ya da yönetmeniz gerekmemektedir.

Siz, eşiniz ve 21 yaşından küçük çocuklarınız greencard sahibi olarak tüm çalışma ve eğitim imkanlarından faydalanabilmektelerdir.

ABD’nin dilediğiniz bir eyaletinde yaşayabilir ve istediğiniz firmada çalışabilirsiniz.

Yatırımınızı 5-7 yıl sonunda geri alabilirsiniz.

Greencard’ınız ile ABD’de 5 yıl içerisinde toplamda 30 ay yaşadığınızda ABD vatandaşlığına başvurabilirsiniz.

atırımınız başarısı kanıtlanmış güvenilir ve profesyonel firmalarda durmakta olup herhangi bir başvuru sorunuyla karşılaştığınızda geri ödenmektedir.

Amerikan hükümetinin açıkladığı EB-5 (fifth employment based) göçmenlik vizeleri programı devletin belirlemiş olduğu bölgelerdeki işletmelere yatırım yaparak en az 10 tam zamanlı işgücü yaratılması yolu ile kazanılan yatırımcı vizeleridir. Yatırımın hisse senedi gibi pasif bir yatırımdan ziyade aktif bir yatırım olması ve riskli olması gerekmekte olup hükümetin onayladığı regional center’lar aracılığı ile hedeflenen gelişim bölgelerinde yapılan yatırımların 500.000$ olması gerekmektedir. Amerika her yıl 10.000 EB-5 vizesi vermektedir.

EB-5 için başvururken en önemli koşullardan biri yatırılan sermayenin kaynağının yatırımcının gayrimenkulleri, işletmeleri ya da diğer gelirleri üzerinden kayıtlı olarak sağlanmış olmasıdır.

Yatırılan paranın kredi ya da ödünç para içermemesi gerekmektedir.

Haftada 35 saat çalışacak tam zamanlı iş gücü yaratılmalıdır. 2 kişi bir tam zamanlı işi paylaşabilirler ancak yarı zamanlı çalışan olarak keydedilmemiş olması gerekmektedir.

I-829 formu başvuru zamanında belirtilen iş işgücü yaratılmış

EB-5 yatırımcının eşi ve 21 yaşından küçük bekar çocuklarını kapsamaktadır. I-526 formunun doldurulduğu süreden I-829 formunun doldurulduğu süreye kadar geçen zamanda 21 yaşından küçük çocuğun büyümesi, evlenmesi ya da yatırımcının eşiyle ayrılması veya ölümü durumlarında ailedeki değişikliğe göre başvurulan kişilerden biri ya da tamamı greencard alamayabilir. Bu süreç zarfında aile bütünlüğünün bozulmaması ve benzeri konular ele alınarak durum muhafaza edilebilse de yasalara göre başvuru süreçleri etkilenebilmektedir.

Tüm tutarın tek bir seferde iletilmesi zorunlu değildir. Gelecek ödeme planları ile de yapılabilmekte olup 500.000$ sermaye kaynağının ilk formda bildirilmesi gerektiği ve sonraki takip işlemlerinin zorluğu sebebiyle proje sahipleri bu ödemeyi peşinen almayı tercih etmektedirler.

Yunanistan Golden Visa Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Yunanistan Golden Visa Programı, Avrupa Birliği ülkesi olmayan ülke vatandaşlarına bazı olanaklar sağlayan bir programdır. Gayrimenkul yoluyla yatırım yapılması ile vatandaşlara bu program tanınmaktadır. Golden Visa programı, yatırımcılara Avrupa Birliği serbest dolaşım hakkı sağlamaktadır.

Yunanistan’da en az 250.000 Euroluk bir gayrimenkul yatırımı yapılmalıdır.
Başvuracak olan kişinin adli sicil kaydının olmaması gerekmektedir.
Yunanistan’a kaçak yolla giriş yapmaması gerekmektedir.

Oturum izni alınması sürecinde Yunanistan’da oturma yükümlülüğü yoktur.

Alınan oturum izni 5 yılı kapsamaktadır, gayrimenkul yatırımınızı satmadığınız sürece tekrardan yenilenebilmektedir.

En az 250.000 Euro değerinde bir gayrimenkul yatırımı yapmak gerekmektedir.

Kolaylıkla kiralama işlemi yapabilirsiniz fakat Yunanistan vatandaşlarına kiralama yapabilirsiniz. Kısa dönemli kiralamalarda Airbnb ile kiralama yaparsanız, böyle bir şart oluşmamaktadır.

Yunanistan Golden Visa programı dahilinde, yatırımcının kendisi, eşi, kendisinin ve eşinin anne babası ve yatırımcının 21 yaş altındaki çocukları bu programdan faydalanabilmektedir.

Evet, yatırım miktarı toplamda €250,000 olmak şartıyla birden fazla gayrimenkul alabilirsiniz. Tek bir gayrimenkul alma şartınız bulunmamaktadır, mesela 90.000€ luk 3 gayrimenkul alımında toplamda 270.000€ yatırım yapacağınız için yine Yunanistan Golden Visa programından yararlanabilirsiniz

Böyle bir durumda oturma izni hakkınız kaybolacaktır.

Evet, kısıtlama bulunmaktadır. Sınır bölgelerinde ve adalarda yatırım yapma imkânınız bulunmamaktadır.

Konuttan farklı olarak arsa, ofis veya ticari gayrimenkul de alabilirsiniz

Evet mümkün. Her bir ortak ayrı ayrı 250.000 € değerinde yatırım yapmalıdır. Örnek olarak 500.000€ değerinde bir gayrimenkulü 2 ortak olarak alabilirsiniz. Eğer eşinizle yatırım yapacaksanız toplam 250.000 € değerinde yatırım yeterlidir.

Avrupa Birliği’ndeki en uygun şartlardaki ve hızlı oturma izni programı Yunanistan’ındır.
Sadece 250.000€ değerindeki gayrimenkul yatırımı ile 40 gün içinde oturma izni alınabilmektedir.
Golden Visa programı ile Yunanistan oturma izni alarak Avrupa Birliği serbest dolaşım hakkı elde edebilirsiniz.
Yunanistan’da oturma veya ziyaret zorunluluğu bulunmadığından gayrimenkul kiraya verilebilmektedir.

İstediğiniz bir Schengen ülkesine gidebilirsiniz. Bazı ülkelerde bulunan bu kısıtlama, Yunanistan Golden Visa programında bulunmamaktadır.