Yatırımcı bültenimize üye olun!


E-posta adresiniz
Adınız
Soyadınız
Bu formu doldurmak suretiyle, paylaşmış olduğunuz kişisel bilgilerinizin, Vesta Global, şirket ortakları, bağlı olduğu kurumlar ve işbirliği içinde olduğu kurumlar tarafından size sağlanacak avantajların sunulabilmesi, satış, pazarlama ve benzer amaçlı her türlü iletişim faaliyetlerinin bildirimi maksatlarıyla, yürürlükteki mevzuata uygun olarak kullanılabileceğine izin vermiş bulunmaktasınız. Aksine yazılı bildiriminiz olmadığı müddetçe, Vesta Global’in size telefon, kısa mesaj, elektronik posta ve mektupla ulaşma hakkı olduğunu kabul etmektesiniz.

Levent Loft

Residence 12

0212 284 17 04

[email protected]

İlanları karşılaştırın

HAZIRAN’DA PORTEKIZ GOLDEN VISA YATIRIMLARI %35 ORANINDA ARTIŞ GÖSTERDİ

HAZIRAN’DA PORTEKIZ GOLDEN VISA YATIRIMLARI %35 ORANINDA ARTIŞ GÖSTERDİ

Portekiz’de Golden Visa yatırımları, yabancı yatırımcılar için oturma, çalışma izni ve vatandaşlığa giden en kestirme yol olması sebebiyle, yatırımcıları cezbetmeye devam ediyor. Resmi açıklamalara göre toplamda 52.8 milyon euro yatırımla ve geçen senenin aynı dönemine göre %34.6 oranında bir artışla Golden Visa yatırımları bakımından en cezbedici ülkelerden biri olmaya devam ediyor.

Mayıs ayına göre, resmi olarak Yatırım için Konut Yetkilendirmesi (ARI) olarak bilinen bu kanal aracılığıyla Haziran ayında yapılan yatırım% 28 azaldı. Haziran ayında yapılan toplam yatırımın büyük bir kısmı tekrar emlak alımları üzerinden 49,75 milyon Euro olurken, sermaye transferleri (en az 1 milyon Avro) yaklaşık 3,1 milyon Euro’ya ulaştı.

Geçtiğimiz ay, 90 kişiye Golden Visa yoluyla oturum izni verildi ve bunlardan 87si gayrimenkul yoluyla alındı. Bunlardan dördü daha az para yatırılması gereken kentsel rehabilitasyon için verildi. Kentsel rehabilitasyon maddesinin yürürlüğe girdiği 2016 yılı Temmuz ayı arasında, bu tür yatırımlar için toplam 164 izin verilmiştir. Kümülatif olarak – Golden Visalar yürürlüğe girdiğinden bu yana, Ekim 2012’de – toplam yatırım 3,895 milyar € ‘dır, bunun 3.529 €’ su emlak alımları içindir.

Son beş buçuk yılda toplam 6,369 Portekiz Golden Visa verildi. Çin, 3890 bireysel başvuru ile Portekiz’e Golden Visa başvurusu bakımından birinci sırada. Çini 561 ile Brezilya, 254 ile Güney Afrika, 224 ile Türkiye ve 222 ile Rusya izlemektedir.

Benzer Haberler

280.000€ Yatırımla Portekiz Vatandaşlığı Fırsatı

ALCACER PALACE VE ALCACER GARDEN DAİRELERİ Çok zengin ve nüfuslu bir Portekizli aileye...

Okumaya Devam..

GOLDEN VISA ELIGIBLE FUND INVESTMENTS

Private Equity Fund Currently open to subscriptions - eligible for Golden Visa with a minimum...

Okumaya Devam..

Lizbon Lüks Gayrimenkul Pazarı

Lizbon, Bir Dünya Şehri... Son yıllardaki ekonomik küreselleşme, metropollerin kendi...

Okumaya Devam..